Pískové obrázky

Písek se dá použít jako materiál na výrobu pískových obrázků, stačí jej obarvit do potřebných odstínů. Na barvení písku se dobře osvědčily obyčejné barvy na textil.

Potřebujeme: Písek zbavený kamínků a nečistot, barvy na textil v různých odstínech, disperzní lepidlo KORFIX, papír na předlohu, skleněný klipový rámeček s podložkou, bezbarvý lak, štětce na nanesení laku, fixy na nakreslení předlohy, špejle nebo míchátka, misky na obarvení písku.

Postup:

1 Nejprve si na papír shodné velikosti jako je sklo nakreslíme předlohu obrázku a rozmyslíme, jak bude vypadat barevně.

2 Podle potřebného počtu barev si nachystáme misky s čistým suchým pískem a do každé přisypeme barevný prášek.

3 Písek s barvou postříkáme horkou vodou tak, aby byl písek dokonale provlhčený, ale neplaval.

4 Písek s barvou hned důkladně promícháme tak, aby v miskách nezbylo ani trochu neobarveného.

5 Podle předlohy natíráme jednotlivé části obrázku postupně lepidlem KORFIX a sypeme na ně barevný písek. Přebytečný písek sesypeme zpět do misky.

6 Písek na sklo ještě lehce přitlačíme prstem a případné chyby opravíme dosypáním správné barvy. Rozmazané kontury můžeme upravit pomocí špejle seříznuté na šikmo.

7 Hotový obrázek ještě celý zafixujeme bezbarvým lakem. Pokud máme pískem vyplněnou celou plochu obrázku, můžeme použít lak ve spreji, pokud je mezi ploškami písku volné sklo, nanášíme na jednotlivé barevné plochy lak štětcem, na každý odstín použijeme čistý štětec, abychom barvy nesmíchali a neušpinili.

8 Pod sklo, které není pokryté pískem celé, vložíme bílý nebo barevný papír – dle charakteru obrázku- a pevnou podložku, kterou připevníme klipovými sponkami, sloužícími zároveň na pověšení obrázku na stěnu. Pokud je sklo pokryté pískem celé, vložíme pod sklo jen pevnou podložku s klipy.

KORES TIP: Pískový obrázek můžeme vytvořit i bez barvení, pokud máme různě barevný přírodní písek, nebo jej přibarvit jen lehce v odstínech hnědé a okrové. Různě velké a různě zbarvené kamínky pak použijeme na dotvoření detailů. Barvený písek je možné také zakoupit například v prodejnách s akvaristickými nebo aranžérskými potřebami.

Zdroj: Opens external link in new windowwww.ceskykutil.cz

Stay connected!