Ptáčci z papíru

Potřebujeme: Dvě čtvrtky, krabice od mléka, kulatou krabičku od sýra, malé plato od vajec, barvy nebo pastelky, lepicí tyčinku KORES, dvě svíčky - nízké kalíšky, štětce, nádobku na vodu, pravítko, tužku, nůžky, ostrý nůž nebo řezák na papír.


Postup:

1 Krabici od mléka důkladně vypláchneme a ustřihneme horní víko. Na čtvrtku si obkreslíme plášť krabice nejlépe tak, že ji položíme přímo na papír a obtáhneme, čtvrtku vystřihneme.

2 Pastelkami, ale raději barvami pomalujeme čtvrtku-budoucí tělíčko ptáka. Barvy můžeme nechat rozpíjet do sebe.

3 Než plášť zaschne, vystřihneme z plata od vajec budoucí oči a zobák ptáčka tak, že odstřihneme dvě jamky na vejce spolu se středním dílem. Oči a zobák nabarvíme žlutou a oranžovou barvou, pozor, abychom papír moc nerozmočili, zorničky nakreslíme tmavou fixou nebo pastelkou.

4 Pomalovaným papírem polepíme krabici, přesahující horní okraj šikmo zastřihneme a zahneme dovnitř krabice. Ostrým řezákem nebo nožem uděláme v přední a bočních stranách několik zářezů ve tvaru obráceného V a ohneme je ven.

5 V zadní straně vyřízneme jedno větší véčko a rozstříháme jej na tenké dílky,které také ohneme směrem ven - vznikne tak ocásek a zároveň otvor na vsunutí svíčky.

6  Na horním okraji si tužkou vyznačíme místo, kde budou oči a vyřízneme otvory pro jejich usazení. Pak zasadíme na místo oči se zobáčkem, chceme-li, můžeme ještě dospod přilepit nožičky a pták Duhák je hotov.

7 Střapaťák má místo podstavy díl kulaté krabičky od sýra, tělíčko tvoří jen válec čtvrtky (13 - 15 cm vysoký) obarvené zevnitř na žluto. Pozor, véčkové zářezy musíme udělat ještě v rozvinutém stavu před tím, než tělíčko nalepíme k podstavě. Svíčku můžeme vkládat seshora, takže ocásek vytvoříme z kousku čtvrtky nastříhané na proužky a přilepíme zezadu.

8 Při prvním zapálení dětem raději asistujeme a vždy zkontrolujeme bezpečné usazení svíček, při neopatrnosti by se mohlo stát, že místo duhových pohádek uslyšíme sirény požárníků přímo pod svými okny.

KORES TIP: Pokud svíčky přilepíme ke dnu figurek, můžeme ptáčky zavěsit pomocí drátku na strom nebo tyčku a hned máme veselý lampion.

Zdroj: Opens external link in new windowwww.ceskykutil.cz

Stay connected!