Umělecké kresby s použitím Kores obyčejných tužek

Máte někdy pocit, že jsou ve Vás umělecké sklony, které čekají na probuzení a možnost plně vyjádřit Vaši pravou podstatu ? Stále jen čekáte na správný okamžik, aby jste se někým nebo něčím inspirovali ? Samozřejmě, že se nedá umělecká tvorba uspěchat, můžete ale zkoušet a trénovat své dovednosti. Kreslit můžete začít kdykoliv, kdekoliv - vše, co potřebujete, je kvalitní tužka, skicák a správná inspirace, to je důvod, proč Kores s potěšením pomáhá jak začátečníkům, tak pokročilým umělcům.

Kreslení s grafitovými tužkami je snadné, ale pomocí Kores technologie můžete vytvářet nádherné portréty, zátiší nebo krajiny. Různé tužky mohou být použity mnoha různými způsoby, záleží na tvrdosti tuhy. Měkké tužky (obvykle značené B) vytváří živé, silné i jemné odstíny, zatímco tvrdé tužky (s označením H, HB) jsou vhodné pro rychlé skicování a ostré linie.  

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit různé efekty, mezi nejpoužívanější a nejvíce efektivní způsoby patří šrafování a stínování. Tužky Kores Grafitos (s tvrdostí HB) mají jak hexagonální, tak trojhranný tvar a jsou ideální pro šrafování i stínování v protínajících se místech paralelních linií. Čím více linek, tím tmavší dojem. Pomocí stínování docílíte zesvětlení objektu. Musíte zjistit odkud jde světlo a tak poznáte, kam bude předmět vrhat stín. Díky přirozenému pohybu zápěstí nebo předloktí dáte svému předmětu tvar.

Další známou technikou je dětmi oblíbené obkreslování. Jakmile je nějaká silueta obtažena, mohou děti zbytek kresby došrafovat. Pro tyto účely je naše trojhranná obyčejná tužka ve velikosti Jumbo perfektní, je velmi silná a proto snadno uchopitelná do malé dětské ruky. Je také kratší a lehčí, což usnadňuje kreslení. 

Zkuste základní techniky a uvidíte, jak zábavné může být malování jednoduché kresby - je to jen pár šikovných tahů tužkou.

Stay connected!